Türkiye’nin lider teknoloji markası Technopc’nin destek verdiği Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri, Ordu ve Trabzon’da gerçekleştirilen Teknofest Festivali’nde sağlık ve ulaşım kategorilerinde finale kaldılar.

 

 

Teknofest 2022 kapsamında iki yılda bir Anadolu’nun farklı şehirlerinde düzenlenen teknoloji yarışmaları bu yıl Ordu ve Trabzon’da gerçekleştirildi. Sektörün lider markası Technopc’nin desteklediği Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri iki farklı kategoride finale kaldı.

 

Spatium Al Eir adıyla yarışmaya katılan öğrenciler; Teknofest 2022 kapsamında, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Sağlıkta Yapay Zekâ Yarışması’nda, “Bilgisayarlı Görüyle Karın Bölgesi'nde Hastalık Tespiti Kategorisi”nin iki rapor aşamasını başarıyla geçti. 156 takım arasından finale kalan Spatium Al Eir, 41 takım arasına girdi.

 

Technopc’nin desteklediği diğer takım Spatium al Vision ise; Cezeri, ASELSAN ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ulaşımda Yapay Zekâ Yarışması'nın iki rapor aşamasını başarıyla geçerek finale kaldı. Spatium al Vision, bu kategoriye başvuran 1900 takım arasından finale kalarak 34 başarılı proje arasında yerini aldı.

 

Technopc’nin, bilgi birikimi ve tecrübesinden aldığı ilhamla ve gençlere duyduğu güvenle desteklediği her iki takımın ödül için yarışacağı finallerin sonucu ise; 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da 5’ncisi gerçekleştirilecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest 2022’de açıklanacak. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.