Seferihisar Halk Eğitimi Merkezinin birçok alanda olduğu gibi spor alanında da açtığı kurslar meyvelerini vermeye başladı.  “Her Zaman Her Yerde Herkes İçin Eğitim” ve “"Hayat Boyu Öğrenen Seferihisar" parolası ile çalışmalarına yılın 365 günü aralıksız olarak devam eden Seferihisar Halk Eğitimi Merkezinin Kursiyeri Hasan Sakarya Seferihisar’a ilk madalya ve ilk kupasını getirdi

 

 Ülkemizde "bedenen ve fikren" sağlıklı gençlerin yetişmesi ve geleceğin milli sporcularını hazırlama noktasındaki çalışmalarını artırarak sürdürmeyi hedefleyen Seferihisar Halk Eğitimi Merkezinin Kursiyeri Hasan Sakarya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen müsabakada gümüş madalya ve kupa kazandı. Bu kupa ve madalya olimpik spor olan Boks branşında Seferihisar tarihinde ilk kupa ve madalya olma özelliğini taşıyor.

 

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Boks Federasyonu ve İzmir Boks İl Temsilciliği'nin işbirliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında Genç ve Büyük Erkekler Kategorilerinde müsabakalar düzenlendi. Seferihisar Halk Eğitimi Merkezinin açmış olduğu kursa devam eden Hasan Sakarya "71 kg Genç erkekler kategorisinde" ikinci olarak kupa ve gümüş madalya kazandı. Merkezin öğretmeni Alpaslan Toktaş’ın eğitimlerine düzenli olarak devam eden ve yoğun bir tempoda çalışan Sakarya vermiş olduğu emeklerin karşılığını aldı ve Seferihisar’a tarihindeki ilk madalyasını ve ilk kupasını getirdi.

 

Halk eğitimi merkezleri; sanattan spora, giyimden bilişime kadar her alanda kurslar açmakta ve her yaş grubundaki bireylere ihtiyaç duydukları eğitimi ücretsiz olarak sunmaktadırlar. Bu bağlamda kendisini geliştirmek veya meslek sahibi olmak isteyen herkesin en yakın halk eğitimi merkezine giderek kurslara kayıt olmaları yeterli olmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.