Spor sektörünün önde gelen kupa tasarımcısı, oyunumuzun sembolleşmiş simgesini yeniliyor.

 

2022 Dünya Şampiyonası LoL Esporu için yeni bir çağın kapılarını aralıyor. Tiffany & Co. gibi efsaneleşmiş bir mücevher markasıyla yaptığımız işbirliğiyle, sembolleşmiş Sihirdar Kupası'nı yeniliyoruz. Kupanın dünya çapındaki dijital tanıtımı 29 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00'de Riot Games, LoL Espor ve Tiffany & Co. dijital ve sosyal medya kanallarından yapılacak. Tiffany & Co. 1860 yılından bu yana çeşitli sporlarda atletik başarının zirvesini temsil eden kupaları elle tasarlamasıyla bilinen önde gelen bir markadır. LoL Esporu'nun Sihirdar Kupası artık yine Tiffany & Co. tarafından tasarlanan LoL Pro League Silver Dragon Cup gibi sporun diğer sembolleşmiş kupalarıyla birlikte boy gösterecek.

 

Riot Games'in Küresel League of Legends Esporu Lideri Naz Aletaha, “Sihirdar Kupası esporda bir yücelik sembolü ve League of Legends'daki başarınızın kanıtı niteliğinde,” açıklamasında bulundu. “Bu kupayı kaldırmayı başaran takımlar sporumuzun en iyilerini temsil ediyor ve onların ustalıkları sonsuza dek LoL Esporu tarihinin bir parçası haline geliyor. Dünya Şampiyonası'nı kazanmayı daha prestijli hale getirmenin bir yolunu ararken aklımızda Sihirdar Kupası üzerinde birlikte çalışmayı hedeflediğimiz tek bir ortak vardı. Tiffany & Co köklü bir marka ve dünyanın en büyük spor kupalarının önde gelen tasarımcısı. Geçmiş, günümüz ve gelecekteki dünya şampiyonlarını kutlamak için birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz.” Yaklaşık 20 kg ağırlığında ve 70 cm uzunluğundaki yeni Sihirdar Kupası'nın ortak tasarımı, LoL Esporu ile Tiffany & Co. arasındaki kapsamlı sanatsal sürecin bir sonucu. Bu modern tasarım dört aylık bir sürecin sonunda toplam 277 saatlik bir çalışmanın ardından her yıl 65'ten fazla kupa üreten uzman zanaatkârların ellerinde, Rhode Island'ın Cumberland bölgesindeki atölyede ortaya çıktı.

 

2022 Dünya Şampiyonası için geri sayım başladı. Dünya çapında önde gelen espor etkinliği Kuzey Amerika'ya 2016'dan sonra ilk kez destansı bir geri dönüş yapıyor. Ayrıca iki yıllık bir aranın ardından, birden fazla şehirde gerçekleşen tur formatını da beraberinde getiriyor. Turnuva ön eleme turuyla 29 Eylül-4 Ekim tarihlerinde Meksiko'da başlayacak. Ardından grup (7-10 Ekim; 13-16 Ekim) ve çeyrek final (20-23 Ekim) aşamalarıyla New York'ta devam edecek. 2022 Dünya Şampiyonası'nın yarı finalleri 29-30 Ekim'de Atlanta'da, finaliyse 5 Kasım'da San Francisco'da düzenlenecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.