Grand Hyatt Istanbul, Global Wellness Day kapsamında Tülin Şahin ile bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte misafirler; pilates, yoga, nefes ve farkındalık workshop’ları ile iyi hissettirecek bir gün geçirdi. 

 

 

İstanbul’un en önemli yaşam merkezlerinden Harbiye’de yer alan Grand Hyatt Istanbul, “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla her yıl Haziran ayının ikinci cumartesi günü kutlanan Global Wellness Day’e özel bir etkinlik düzenledi. Tülin Şahin ile düzenlenen etkinlikte, pilates, yoga, nefes ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.

 

11 Haziran’da düzenlenen etkinlik Tülin Şahin’in “Yaşamın Kıymetini Bilmek” konuşmasıyla başladı. Ardından Anıl Yalmaz ile pilates ve Seyyah Yogi Burak Bozkurt ile yoga çalışması gerçekleştirildi. Zafer Altıntaş meditasyon, bolluk ve bereket, Gamze Şişik ise nefes çalışmasıyla katılımcılara hayata bakışlarını değiştirebilecekleri bambaşka bir kapı araladı. 

 

Hayatın her alanında ruhsal, zihinsel ve fiziki sağlığın önemine değinen Tülin Şahin “Bunu korumak için çok katı kurallara ihtiyacınız yok. Dengeli beslenme, dengeli fiziksel ve zihinsel aktiviteler bunun için yeterli. Herkese uygun tek bir yöntem olmadığını düşünüyorum. Kendinizi tanıyarak, ihtiyaçlarımızı bilerek geliştireceğiniz yöntemler size her kapıyı açmakta yardımcı olacaktır” dedi.

 

Türkiye’den başladı, bugün 170’den fazla ülkede kutlanıyor

 

Hiçbir ticari amaç gütmeyen, kendini iyi yaşamaya adamış gönüllüler tarafından hayata geçirilen Global Wellness Day, herkesi bir gün bile olsa “Nasıl daha sağlıklı ve iyi yaşarım?” düşüncesine yönlendirmek, hem bireyleri hem toplumu “İyi yaşam” konusunda bilinçlendirme amacı taşıyor. Dünya genelinde kabul gören Global Wellness Day, 2012 yılında dünyada iyi yaşamaya adanmış “ilk” gün olarak Türkiye’de kutlanmaya başlandı.

 

Bu özel güne olan ilginin her gecen gün artığını söyleyen Global Wellness Day Kurucusu Belgin Aksoy, “Global Wellness Day bugün 170’den fazla ülkede sadece ücretsiz etkinliklerle kutlanıyor ve insanların hayatında kalıcı bir değişimin ilk adımı olmaya devam ediyor. Bir Türk kadını olarak, Global Wellness Day’in tüm dünyada kutlanması için 11 yıl önce çıktığım bu yolda, bugün yarım milyar insana ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.