Z kuşağını bir araya getiren FestZ, ilk gününü onbinlerce genci ağırlayarak tamamladı. Akbank ana sponsorluğunda gerçekleşen FestZ’nin ilk gününde gençler ilham, deneyim ve eğlenceyle buluştu. Söyleşi, atölye, imza etkinlikleri ve konserlerin yer aldığı FestZ, hafta sonu tüm hızıyla ücretsiz olarak sürecek.

 

İstanbul’un yeni gençlik festivali FestZ, gençlere kapılarını ilk kez açtı. Şehrin yeni ikonik kültür merkezlerinden Müze Gazhane’de 3 gün sürecek olan festival birçok etkinliği gençlerle buluşturuyor. Akbank ana sponsorluğunda Mediacat organizasyonuyla gerçekleşen FestZ’ye ücretsiz olarak katılım sağlanabiliyor.

Festival ilk gününü Alemşah Öztürk’ün NFT söyleşisiyle açtı. Öztürk’ün NFT projesinden detayların paylaşıldığı söyleşiye üniversite öğrencileri katılım gösterdi. Edebiyat dünyasının tanınmış isimleri Tuna Kiremitçi, Mine Söğüt ve Nermin Bezmen okurlarıyla buluşarak imza etkinliği gerçekleştirdi.

Gençler deneyimli isim ve influencerlarla buluştu

Farklı temalarda atölyelere ev sahipliği yapan FestZ, gençleri deneyim ve ilhamla bir araya getirdi. Dilara Koçak’ın İklim Poziti Mutfak Atölyesi, Duyu Atakan ile Radyo Programcılığı Atölyesi ve Müzik Atölyleri yoğun ilgiyle karşılandı. NFT ve metaverse, teknolojik dönüşüm ve gelecek temalarındaki söyleşilerle gençler deneyimli isimlerle buluştu.

Gençlerin yakından takip ettiği ve milyonlarca takipçiye sahip influencerlar da FestZ’de buluştu. Magazin influencerı Şokopop ana sahne söyleşisinde takipçileriyle bir araya gelirken oyun dünyasının tanınmış isimleri Mete ”Easter Gamers” Özbey VE Kaan ”Gicaas” Küçükyılmaz da oyun sektörünün detaylarını söyleşi sahnesinde paylaştı.

Açılışı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşmalarıyla başlayan festival ilk gününü müzikle tamamladı. Karnaval DJ performanslarıyla başlayan müzik sahnesi yerini alternatif müzik grubu İkilem’e bıraktı. Gençlerin yeni müzik trendlerinden İkilem’in ardından Filmbox’ın sunduğu Bohemian Rhapsody film gösterimiyle FestZ’nin ilk günü tamamlandı.

Gençlik coşkusu tüm hafta sonu Müze Gazhane’de olacak

İlk gününü geride bırakan FestZ’ye iki gün boyunca ücretsiz olarak giriş sağlanabilecek. Müze Gazhane’de gerçekleşecek olan tüm etkinlikler, konser ve söyleşiler ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Stand-up gösterileri, canlı podcast sunumları, söyleşiler, atölyeler, imza etkinlikleri ve konserler tüm hızıyla FestZ’de olacak. Festivalin ikinci gününde müzik sahnesinde rap dünyasının yıldız isimlerinden Sefo yer alacak. Akbank Gençlik Akademisi’nin etkinlikleri, Onaranlar Kulübü etkinlikleri ve konserlerle devam edecek olan festival farklı etkinliklere de şahit olacak. Gençlerin yakından takip ettiği Tuzbiber standup ekibinin sahne alacağı FestZ, mizahın da yer aldığı bir festival alanı oluşturacak.

Pazar günü tamamlanacak olan FestZ sahnesinde önce alternatif müzik grubu KÖFN, ardından rap dünyasının tanınmış isimlerinden Şanışer ve Sokrat ST yer alacak. Hip-hop atölyesi, imza etkinlikleri ve söyleşilerin süreceği FestZ’de ilham, deneyim ve eğlence üç gün boyunca yaşanacak.

İki gün daha sürecek olan FestZ’nin program detayları ve saatleri için FestZ web sitesinde program bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.