Enerjisa Üretim, daha iyi bir gelecek için topluma ve çevreye katkısını artırmak amacıyla farklı alanlarda yürüttüğü çalışmaları sürdürüyor. 11-15 yaş aralığındaki kız çocuklarına temel voleybol eğitimi vermek ve kişisel gelişim yönünden desteklemek hedefiyle gerçekleştirilen Bahar Toksoy Guidetti Academy’nin voleybol yaz kampının ana sponsorluğunu üstlenen Enerjisa Üretim, program kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliği ve kapsayıcılık vizyonu çerçevesinde genç sporcuları desteklemenin önemine dikkat çekti.

 

Kız çocuklarına temel voleybol eğitimi vermek ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla düzenlenen Bahar Toksoy Guidetti Academy voleybol yaz kampı 5-9 Ağustos 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlendi. A Milli Kadın Voleybol Takımı Baş Antrenörü Giovanni Guidetti tarafından özel olarak hazırlanan ve üst düzey antrenör kadrosunun yönetiminde düzenlenen kamp programına 45 kız çocuğu katıldı. Voleybol, fitness ve yoga gibi sportif aktivitelerin yanı sıra atölye ve panellerle de toplumsal roller, baskılar ve önyargılar arındırılmış bir geleceğin mümkün olduğunu göstermek hedeflendi. Kamp programı düzenlenen mezuniyet töreniyle tamamlandı.

 

Kadınların iş yaşamında ve sosyal hayatta güçlenmesini ve toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesine uygun şekilde küçük yaşlardan başlayarak bilinçlenmesini hedefleyen Enerjisa Üretim, çocukların iyi birer sporcu olarak yetişmesi ve farkındalığı yüksek, başarılı bireyler olarak kendilerini geleceğe hazırlamalarının önemini vurgulamak amacıyla 5 gün süren programın ana sponsorluğunu üstlendi. Çevre ve sürdürülebilirlikten eğitime, spordan sanata geniş bir yelpazede topluma katkısını sürekli artırmayı hedefleyen şirket, bu alandaki projelerini ve sağladığı desteği kademeli olarak artırmayı hedefliyor.

 

‘Cinsiyet eşitliği bilincine sporun katkısı büyük’

 

Çocuklara ilham vermek üzere düzenlenen panelde yer alan ve hem iş dünyasında hem de sporda erkek egemen bakışın eşitlik temelinde değişmesinin önemine dikkat çeken Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale; “Enerjisa Üretim olarak yalnızca faaliyet alanlarımızda ve sektörümüzde değil, sosyal fayda üretiminde de farklı ve öncü olmaya odaklanan bir kültüre sahibiz. Çevre, sürdürülebilirlik, kapsayıcılık, inovasyon gibi çeşitli konu başlıklarında ülkemiz ve insanımız için ürettiğimiz katkıyı artırmak ve kalıcı sonuçlar elde etmek için durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Kadınların hem toplumsal yaşamda hem de iş hayatında karşı karşıya bulundukları fırsat eşitsizliklerini aşmalarına, bilinç düzeyini artıracak ve kolektif gelişime katkı sağlayacak projeleri geliştirmeye odaklanıyoruz. Kadınların güçlenmesinde, özellikle de çocukların ve gençlerin bu konuda erken yaşta bilinçlenip motive olmasında sporun, sportif başarıların çok büyük bir rolü ve önemi var. Pek çok alanda olduğu gibi sporda da çocuklarımız kendileri için hayal ettiği gelecek yolculuğuna doğru yerden ve bilinçli şekilde başlaması çok önemli. Bahar Toksoy Guidetti Akademy ve yürüttüğü çalışmalar işte bu yüzden çok değerli. Genç sporcuların hem sportif ve fiziksel anlamda hem de mental olarak güçlenmesine, sporun yalnızca sahada icra edilen yönüne değil getirdiği zihinsel dönüşüme de odaklanan önemli bir görevi yerine getiriyor. Gelecekte profesyonel sporcu olsunlar ya da olmasınlar bu akademide aldıkları temel yönlendirme ve motivasyonla hayatta el attıkları her alanda çok başarılı olacaklarına bütün kalbimle inanıyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.