BRIEF DEŞİFRESİNDEN İŞ BİRLİĞİ KÜLTÜRÜNE TAM KAPSAMLI ART DİREKTÖR KURSU!

 

Yazılı ve sözlü dilin keşfinden çok önce sanatın bir iletişim biçimi olarak mağara duvarlarını süslediği biliniyor. İnsanlık tarihi kadar eski olan sanat, biçimini de zamanla değiştirerek çağa ayak uyduruyor. Hem sanat ve tasarımın hem de teknolojinin gücünün birleştiği art direktörlük mesleğinde aranan özelliklere yönelik Laba Türkiye tarafından oluşturulan “Art Direktör Kursu” kariyer gelişimine çok yönlü bir katkı sunmak isteyenlerin yardımına koşuyor.

 

Birçok sektörde ve meslekte görüldüğü gibi art direktörlük için de tasarım bölümünden mezun olmayanların da bu mesleğe dahil olabilmesi rekabetçi ortam oluşturabiliyor. Bu ortamdan sıyrılabilmek için sanatın ve teknolojik gelişmelerin entegre olduğu tasarım dünyasında çok yönlü olmak en temel yapı taşı olarak görülüyor. Öyle ki işverenlerin birçoğu akademik geçmişten ziyade yeteneklerin gösterildiği, metodolojiye ve beceri kümelerine ışık tutulan portföylere dikkat ediyor. Briefi doğru anlamak ve doğru aktarmanın da yaratıcı olmak kadar önemli olduğu art direktörlük mesleğinde tasarımı deneyim ile beslemek oldukça önemli görülüyor. Laba Türkiye eğitmeni Şadi Akbudak tarafından aktarılan “Art Direktör Kursu”nda reklam öğeleri, brief deşifre etme, iş birliği kültürü gibi mesleğin birçok yapı taşına detaylı bir bakış açısı sunuluyor.

 

Sanatın Teknolojik Yüzü

 

Art direktörlük mesleği en genel tanımıyla, yaratıcılık ve tasarım araçlarının nitelikli kullanımının birleşmesini kapsıyor. Sanat yönetmeni olarak da tanımlanan art direktörler, yapılması planlanan işin gidişatını ve yol haritasını belirlerken çoğunlukla bir ekibin yöneticiliğini de yapıyor. Tasarımcılar ve metin yazarıyla da çalışan art direktörler, genellikle tasarım kökenli oluyor. Teknik detaylar art direktörün denetiminden geçerek son proje halini alıyor. Art direktörlerin çalıştıkları şirketin yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterse de hem basılı hem dijital projelerde çalışması ve üretmesi beklenebiliyor. Uluslararası eğitim platfomu Laba Türkiye, alanında uzman ve kendini iş dünyasında kanıtlamış eğitmenlerle verdiği kurslara bu kez “Art Direktör Kursu” ile devam ediyor. Laba Türkiye eğitmeni Şadi Akbudak tarafından aktarılan “Art Direktör” kursunda meslek ile ilgili beslenmek ve güncel kalmak isteyenlere nitelikli bir program sunuluyor.

 

Deneyime Odaklı Yaratıcı Süreç Eğitimi

 

Çok yönlü yetkinlik beklenen art direktörlük mesleğini yapmak isteyen bireylerin, çok yönlü bir eğitimden faydalanmaları kariyerleri açısından oldukça faydalı olabiliyor. Ekip yönetimine de yardımcı olacak şekilde kurgulanmış Laba Türkiye “Art Direktör Kursu”nda iş birliği kültürünü geliştirecek yaratıcı ekiple iletişim kurma yöntemleri uygulanıyor. Kursta bulunan medya stratejisi içeriği sayesinde geleneksel olmayan yeni reklamcılık tekniklerini kendi stratejileri için kullanan art direktörler, kursla birlikte bir vaka şirketinin portföye eklenmesi için bir dizi yaratıcı parça tasarlıyor. Kurs içeriğinde bulunan ve Deck of Brillance olarak tanımlanan yaratıcı problem çözme tekniği, art direktörler için fikir sürecini kolaylaştıran bir fayda sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.