BAŞKENT’TE TÜRK SİNEMASININ DÜNYADAKİ YERİ KONUŞULDU

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında 03 Haziran-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Sinema Söyleşileri, sinemanın ünlü isimlerini ağırlamaya devam ediyor.

 

CSO Ada Ankara Mavi Salon’da gerçekleşen Sinema Söyleşileri dün “Türk Sinemasının Dünyadaki Yeri” başlıklı oturumla devam etti.  Sinema yazarı ve televizyoncu Alin Taşçıyan’ın moderatörlüğünde usta yönetmen Derviş Zaim ve yapımcı Gülin Üstün’ün konuşmacı olduğu söyleşide, Türk sinemasının dünü ve bugünü değerlendirildi.

 

Filler ve Çimen, Paralel Yolculuklar, Tabutta Rövaşata, Çamur, Cenneti Beklerken, Nokta, Gölgeler ve Suretler gibi başarılı filmlere imza atan ünlü yönetmen Derviş Zaim, Türk ve Dünya Sineması’nın büyük gelişimler yaşadığını söyleyerek sinema tarihinin önemine değindi.

 

Söyleşide, film yapma işinin sadece filmi çekmek olmadığını belirten yapımcı Gülin Üstün, filmlerde reklamın büyük önem taşıdığına dikkat çekti. 

 

Özellikle sinema öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği söyleşi soru cevap sonrasında son buldu. 

 

Yarın: “Blockhainden Sinemaya” Koşulacak   

Bülent İpek’in moderatörlüğünde oyuncu Umut Tanyolu son dönemlerin en çok konuşulan konularından Blockchain Teknolojisi’nin sinema sektörüne yansımasını anlatacak. 11 Haziran saat 15:00’de (bugün) gerçekleşecek olan söyleşi CSO Ada Ankara Mavi Salonu’nda yapılacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.