Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Murat Ilgaz ve TFF Hakem Eğitimi Danışmanı Hugh Dallas, haftanın hakem kararlarını beIN SPORTS’ta değerlendirecek. Erdem Bitik’in moderatörlüğündeki “Kuralına Göre” programı, her Salı akşamı saat 22.30’da, beIN SPORTS 1 ve beIN SPORTS HABER’de yayınlanacak. 

 

Türk futbol tarihinde ilk kez hakem kararları, Merkez Hakem Kurulu (MHK) yetkilileri tarafından futbolseverlerin huzurunda değerlendirilecek. Süper Lig’de haftanın öne çıkan hakem kararları, Erdem Bitik’in moderatörlüğünde yayınlanacak “Kuralına Göre” programında Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Murat Ilgaz ve TFF Hakem Eğitimi Danışmanı Hugh Dallas tarafından analiz edilecek. 

 

Türk futbolu açısından bir dönüm noktası niteliği taşıyan program, her Salı akşamı saat 22:30’da, beIN SPORTS 1 ve beIN SPORTS HABER’de futbolseverlerle buluşacak. 

 

Yeni futbol sezonunda daha şeffaf ve açık bir yapı kurmayı hedefleyen MHK, kural kitabını beIN SPORTS ekranlarında açarak futbolseverleri bilgilendirmeyi ve hakemlik kurumuna duyulan güveni artırmayı hedefliyor.   

 

Herkesin destekleyeceği bir hakemlik sistemi için harekete geçen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayıncı kuruluşla iş birliği yaparak hakem kararlarının çok daha az konuşulduğu, şeffaf bir ortam yaratmayı amaçlıyor. Hakemlik kurumuna duyulan güvenin artması, Türk futbolunun marka değerine de olumlu katkı sağlayabilir. 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.