Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen Avrasya’nın lider sanayi fuarı WIN EURASIA, 8-11 Haziran tarihlerinde 6 Salon ve 24 bin metrekarelik alanda endüstri profesyonellerini bir araya getirdi. Yenilenen İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuar, 17 ülkeden 500’den fazla katılımcıyı ve 92 ülkeden 35.728 ziyaretçiyi ağırladı. 

 

Türkiye’nin İhracat Hedefine Büyük Katkı

Lojistik, tedarik zinciri yönetimi, kaynak ve robotik kaynak teknolojileri, otomasyon ve akışkan gücü sistemleri, endüstriyel üretim makinaları, enerji, elektrik ve elektronik alanlarında geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem dört gün boyunca sektör profesyonelleri ile buluşma fırsatı buldu. Gerçekleşen uluslararası düzeyde iş birlikleri ve Alım Heyeti organizasyonu ile Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda orta-yüksek teknoloji ürünlerin ihracatındaki payını yüzde 44,2’ye çıkarılması ve toplam imalat sanayii ihracatının 210 milyar dolara çıkarılması hedeflerine giden yolda büyük katkıda bulunuldu.

 

İlklerin Fuarı: WIN EURASIA

Her yıl geleceğin teknolojilerine ışık tutmaya devam eden WIN EURASIA’da görücüye çıkan 5G teknolojisinin gerçek zamanlı kullanıldığı 5G Arena Özel Alanı da yer aldı. Vodafone Business ana sponsorluğunda; Nokia, MEXT ve Deutsche Messe çözüm partnerliği ile inşa edilen 5G Arena’da dikey sektörlere teknoloji çözümü sunan yerli ve uluslararası markalar ile Türkiye’nin ilk endüstriyel 5G senaryoları ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. 

 

Endüstriyel Dönüşüm” teması etrafında şekillenen etkinliklerle farkını bir kez daha ortaya koyan fuarda; ticarileşen 5G uygulamasının Türkiye’de ilk defa sergilenmesinin yanında Türkiye’nin ilk bağımsız 5G altyapısı halka açık şekilde kurulurken endüstriyel robotların ilk kez 5G üzerinden gerçek zamanlı ve düşük gecikmeli kablosuz konuşmaları da gerçekleştirildi. Ayrıca uzaktan ameliyatların teoriden pratiğe dönüştürüldüğü anlar ilk kez WIN EURASIA’da gösterildi. 5G’ye bağlanan Boston Dynamics’in robot köpeği Spot ve Türkiye’de ilk defa sergilenen insansı robotik el ise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

 

WIN EURASIA 2022’de yer alan Endüstri 4.0 Festival Alanı, Basınçlı Hava Özel Alanı, Jeneratör Özel Alanı, Proses Otomasyonu Özel Alanı ve Robot Otomasyon Özel Alanı ile farklı endüstriyel alanlarda faaliyet gösteren profesyoneller ilgi duydukları konularda detaylı bilgilere sahip olma şansı yakaladı. Ayrıca bu sene Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) ve Türkiye Makine Federasyonu (MAKFED) iş birliğiyle, 18 ülkeden 150’nin üzerinde özel nitelikli satın almacının yer aldığı kapsamlı bir Alım Heyeti organizasyonu da gerçekleştirildi.

 

İmalat sanayiindeki üretici ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek olan bir sonraki WIN EURASIA Fuarı, 7-10 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.