Kolombiya’da düzenlenen Dünya U20 Atletizm Şampiyonası’nda Türk bayrağını göndere çekmeyi başaran milli atlet İsmail Nezir, baba ocağı İzmir Buca’da coşku ve gururla karşılandı.

 

Yüzlerce Bucalı sokağa döküldü

Kolombiya’nın Cali kentindeki Dünya U20 Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye, tarihi bir performansla altın madalyayı kazandı. Milli atletimiz İsmail Nezir 400 metre engellide Türkiye U20 rekoru kırarak Dünya Şampiyonu oldu. Altın madalyasıyla memleketi İzmir’e dönen Nezir, yüzlerce Bucalı tarafından meşaleler ve tezahüratlarla karşılandı. Bucalıların bağrına bastığı milli sporcu, mutluluğunu ailesi ve arkadaşlarına sarılarak paylaştı.

 

“Tam gaz devam”

Bu kadar büyük bir karşılama beklemediğini söyleyen mütevazi şampiyon İsmail Nezir, “Ailem ve bizi seven herkes buraya gelerek bana büyük bir mutluluk yaşattılar hepsine çok teşekkür ederim. Kolombiya’da güzel bir yarış geçirdik, İnşallah daha iyi derecelerle, Türkiye’yi daha büyük yerlerde temsil etmek istiyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum tam gaz devam edeceğim, destek veren herkese çok teşekkür ederim” dedi.

 

“Bu şeref hepimizin”

Küçük yaşından itibaren oğlunu antrenmanlarda yalnız bırakmayan gururlu baba İsa Nezir o anlarda mutluluktan ağıladığını belirterek, “İsmail bu gururu bizlere yaşattığı için çok mutluyuz, bu onur, bu şeref hepimizin. Oğlumuzun Türkiye adına İstiklal marşını okutması, bayrağımızı göndere çektirmesi bambaşka bir duygu, o anları tarif etmenin imkanı yok, hepimiz gözyaşları içindeydik. İsmail’e sahip çıkan tüm devlet büyüklerimize, yerel yöneticilerimize, Bucalılara çok teşekkür ederim” dedi.

 

“TV’nin karşısında İsmail’den fazla koştum”

Mutlulukların en büyüğü ise tabi ki İsmail’’i doğuran, büyüten anne Aslı Nezir’e ait. İsmail’in bir evlat olarak yaşatabileceği en güzel duygulardan birini kendilerine hediye ettiğini belirten kıvançlı anne, “Bütün Türkiye bizimle birlikte gurur duydu bu bizi çok mutlu etti. Ben televizyonun karşısında İsmail’den daha çok koştum. Son yarışında seslerim tamamen gitti. 2 gün boyunca ne gözyaşlarımız dindi, ne telefonlarımız sustu herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Buca’nın önde gelen isimlerinden, İsmail’in amcası Murad Nezir ise İsmail’in Buca’ya, İzmir’e, Türkiye’ye çok büyük bir başarı kazandırdığını belirterek çok büyük gurur duyduklarını söyledi.

 

Abisinin bu başarıyı kazanacağından emin olduğunu belirten şampiyonun kız kardeşi Eda Nezir, çok farklı ve tarif edilemez bir gurur yaşadığını ifade etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yazar
Yazar
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

BENZER YAZILAR
YORUMLAR
SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.